Hampis – ramybė ir taika mažame Indijos kaimelyje

Hampis – ramybė ir taika mažame Indijos kaimelyje

Hampį atradome visai netikėtai. Po Goa norėjome keliauti toliau nuo jūros, tad sužinoję, kad Margao miestą ir Hampį teskiria 338 kilometrai, nusipirkome traukinio bilietus. Kelionės čia trunka daug ilgiau. Nors atstumas, atrodytų, nėra siaubingai didelis, traukiniu riedėjome 7,5 valandos.

Hampis labai ramus ir taikus kaimelis, bet buvome nusprendę ilgai ten neužsibūti. Planuok neplanavęs, viskas susiklostys taip, kaip ir reikės. Vietoj dviejų dienų Hampyje praleidome beveik visą savaitę. Tuo labai džiaugiamės 🙂 Hampis yra didžiulis atviras muziejus, kuriame kažkadais gyvavo Hindu imperija su valdovu Harihararaya. Jau XVI amžiuje imperija buvo be galo suklestėjusi, bet Delio sultonatui įsiveržus į vietovę ir ją sunaikinus, imperija atsigauti nebesugebėjo (sultonatas jau buvo užvaldęs beveik visą Indiją). Hampio apylinkėse apstu įvairiausių statinių, kurių priskaičiuojama apie 3700. Juos visus apžiūrėti prireiktų viso mėnesio! Mes pasirinkome tik kelis, esančius Hampyje arba netoli jo.

Virupaksha šventykla
Virupaksha šventykla
Vis dar Virupaksha šventykla ir Ugnė
Beždžionėlių pilna visur

Margao stotyje susipažinome su dviem vokietukais: Thomu ir Stephanu, taigi keletą dienų praleidome su jais apžiūrinėdami Hampį bei jo apylinkes. Vieną dieną lipome į kalno viršūnę, kuriame stovėjo nedidelė šventykla. Ten atlikome religines apeigas (puja) ir buvome paženklinti raudonu taškeliu tarp antakių (tika), o vėliau vaikštinėjom po kaimelį. Kitą dieną išsinomavome geltoną Honda motorolerį ir lėkėm apžiūrėti Hanuman šventyklos bei krioklių, kurie buvo kiek toliau nuo Hampio. Taip pat sustodavome įvairiose mums patikusiose vietose. Per šią dieną apturėjom įvairiausių nuotykių! Buvom netikėtai apsupti dviejų pagyvenusių ir apsvaigusių vyrukų, kurie„pasiūlė“ gido paslaugas. Aprodė šventyklėlę, lipome ant akmenų, nuo kurių atsivėrė graži panorama. Mums jau besiruošiant išeiti jie paprašė atlygio: 200 rupijų.

Jau visai įpusėjus į kalną sugalvojome šeimyninę nuotraukėlę pasidaryt
Ant kalno viršūnės
Nuo kalno taip pat matosi Virupaksha šventykla ir Hampio kaimelis. Beje, Hampis yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, todėl buvo nuspręsta nugriauti visus šalia paveldo esančius namus, nes jie yra nelegaliai pastatyti ir trukdo išsaugoti unikalią vietovę. Vieni namai jau nugriauti (matomi šioje nuotraukoje kairėje pusėje), kiti, kaip žadama, bus nugriauti gruodžio mėnesį.
Mus pasitiko šventyklėlės prižiūrėtojas, kuris papasakojo daug įdomių dalykų apie hinduizmą bei Hampį
Kitą dieną kilome į Hanuman šventyklą, esančią kiek tolėliau nuo Hampio
Užkilę daugelis norėjo su mumis nusifotografuoti (didžioji dalis indų pozuoja rimtais veidais)
Viduryje laukų dar vienas netikėtas statinys
Ant uolų su mūsų „gidu“
Apynaujo Honda motorolerio nuoma mums kainavo 200 rupijų (apie 2,5eu) visai dienai

Kadangi mūsų draugai gyveno kitoje upės pusėje, mums reikėjo keltis keltu, kuris kursuoja tik iki 18 val. Kelto kaina: 40 rupijų dviems žmonėms. Mums teko grįšti vėlesniu “neoficialiu” apvaliu plausteliu už kurį kaip nekeista paprašė 300 rupijų! Žinojo, kad turistai neturės kur dėtis ir mokės tiek, kiek paprašyti. Visgi mums šį kartą suveikė Žymanto sugalvota taktika: apsimesk, kad kažkur pametei pinigus 😀 Vienas irklininkas, išgirdęs mūsų nelaimę, puolė ieškoti pinigų, tuo tarpu kitas pasisiūlė kuo greičiau perkelti mus per upę. Atsidūrę savame krante labai juokėmės iš šio įvykio, tačiau negalime paneigti, kad mūsų nenuliūdino grubus vietinių noras pasipelnyti.

„Neoficialus“ plaustas

Hampis mums patiko jau nuo pirmų dienų. Labai jaukus kaimelis su šiltais bei draugiškais gyventojais. Visi sveikinasi, nori bendrauti, išgerti kartu chai. Nors dar norėjome pasilikti ilgiau, buvome susitarę susitikti su bičiuliu Darshan iš šiaurės Indijos Lonavaloje – miestelyje netoli Mumbajaus. Tad pirkome bilietus ir naktiniu traukiniu išlėkėme Mumbajaus link.

Daugiau nuotraukų pamatysite čia – Galerija/Hampis

Šilti linkėjimai,

Ugnė ir Žymantas

 

 

 

3 thoughts on “Hampis – ramybė ir taika mažame Indijos kaimelyje

  1. Oi, Ugnele, ir aš pradėjau stebėti jūsų nepaprastą kelionę. Be galo įdomu. Žaviuosi jūsų patyrimais, nuotraukomis, nuotykiais. Sėkmės jums!

Leave a Reply

Your email address will not be published.