Pirmoji savaitė Indijoje: Goa

Pirmoji savaitė Indijoje: Goa

Mūsų pirmoji savaitė Indijoje praėjo neapsakomai greitai. Praleidome visą laiką Goa valstijoje, kuri yra pati mažiausia šalyje (Goa dydis – 5,400 km2), nors gyventojų joje pusantro milijono. Goa laikoma gan laisva ir mažiau konservatyvi valstija. Taip yra pirmiausia dėl čia atvykstančių turistų gausos. Kadangi Goa turi gražius paplūdymus, poilsiautojai laisviausiai sau vaikšto su šortukais ar vos dengenčiomis kūną maikutėmis. Kitose Indijos dalyse pravartu paisyti konservatyvaus apsirengimo stiliaus, ypač moterims (ne trumpiems šortams ir sijonams, labai atviroms suknelėms ir bliuskutėms).

Pasirodo Goa yra tikra vakarėlių ir narkotikų karalienė. Vieta, kurioje vietiniai tau gali parūpinti visko, ko tik užsigeisi. Mums jau spėjo pasiūlyti įsigyti hašišo, magiškųjų grybukų, sulaukėme netgi pasiūlymo pasiimti kūdikį (!). Žinoma, mes viso to mandagiai atsisakėme, nebent močiutė norėtų, kad parsivežtume mažą induką 🙂 

Goa valstija tokia maža, kad ją sunku net Indijos žemėlapyje pamatyti! (nuotrauka skolinta iš interneto platybių)
Goa valstijos žemėlapis
Portugalai, atvykę į Goa, atvežė ir krikščionybę. Dėl to nemažai gyventojų yra krikščionys
Paplūdimiuose – žvejai su savo tinklais
Goa – tikra tropikų karalystė

Kultūrinį skirtumą pajutom jau pirmomis dienomis. Viskas vyksta visai kitaip nei mes pratę vakarietiškame pasaulyje. Kartais sunku surasti logikos ar paaiškinimų, taigi galima čia greit pasimesti, kaip mums iš pradžių atrodė – didžiuliame chaose. Tačiau jau po truputį pradedame suprasti, kaip tame chaose viskas turi savo vietą, kaip kiekvienas žmogus atlieka savo darbą ir jį susikaupęs vykdo, nesimėto, neskuba. Žinoma, tik taip atrodo iš pradžių, kai tukstančiai indų vienoje gatvelėje. Mums taip pat buvo sunku suprasti, kuris žmogus atrodo patikimas. Visgi pradedam pajusti, kad didžioji dalis žmonių čia yra nuoširdūs, paslaugūs ir smalsūs.

Vaikai, pamatę mus, iškart maivosi ir nori, kad nufotografuotume

Mums buvo tikrai nedrąsu pereiti gatvę, kai zuja begalės mašinų, mopedų, karvių, ir žmonių. Ypač pirmomis dienomis. Retai kada rasi taką skirtą pėstiesiems, taigi kelias bendras visiems. Pagrindinė taisyklė gatvėje – kas didesnis, tas viršesnis, taigi žmogus užima žemiausią grandinės dalį. Taisyklės išimtis – karvės,  nes jos gali daryti, ką tik nori. Visi ją mandagiai apvažiuos net jeigu ji atsigulus viduryje judriausios gatvės. Perpratę kelias taisykles gan greitai išmokom kirsti kelią. Matai laisvą plotą ir eini, niekad nelauki kol kas nors sustos praleisti, tik vairuotojas gali pyptelti pranešdamas, kad jis atvažiuoja. Pypsinimai čia reiškia labai daug eisme. Vienas indas mums aiškino, kaip kiekvienas subtilus signalo paspaudimas reiškia vis kitą dalyką: lenkiu, suku į kairę, užleidžiu ar tiesiog pasisveikinu. Kiekvienas vairuotojas važiuoja kaip profesionalus lenktynininkas, visiškai atsipalaidavęs lekia į tarpą kur iš abiejų pusių atstumas po milimetrą, ir tuo pačiu pasakoja kokią nors istoriją. Atrodo, galėtų vairuoti užsimerkęs, užtenka tik klausyti kitų pypsinimų.

Moteris nešina skalbiniais
Šventoji karvutė
Tuk tuko vidus

Taip pat per pirmąją savaitę pastebėjome ir tai, kad indai mus laiko turtuoliais. Taigi turguje pirkdami vaisius, važiuodami taksi ar tuk tuku permokame daugiau nei vietiniai. Deja, mes jau spėjome būti apgauti taksistų, permokėti už bananus, transportą ir nakvynę. Užtenka pasimokyti iš klaidų, nusimanyti kainose ir viskas pasidaro daug lengviau 🙂 Vienas mūsų pažįstamas indas sakė, kad reikia elgtis taip: deramės dėl kainos ir jeigu vairuotojas/pardavėjas niekaip nenori nusileisti, tiesiog nueiti. 90% tikimybė, kad jie tave pašauks ir kvies važiuoti kartu. Žinokit, išbandę galima patvirtinti, kad tikrai padeda 🙂 Goa galima pavadinti mūsų pirmu apsitrinimu Indijoje.  Pavažinėję po įvairius miestelius šioje valstijoje ir atradę tikrai smagių ir gražių vietų visgi negalime pasakyti, kad Goa paliko neišdildomą įspūdį. Laiko dar yra, žiūrėsim, ką Indija mums pasiūlys vėliau 🙂

Žymantas bando nusiderėti (pirmieji pirkti vaisiai)
Vietinės moterys pardavinėja drabužius ir..įkyriai siūlo apsilankyti jų parduotuvėje

 

Linkėjimai!

Ugnė ir Žymantas

P.S. daugiau nuotraukų pamatysite mūsų galerijoje 🙂

 

 

2 thoughts on “Pirmoji savaitė Indijoje: Goa

Leave a Reply

Your email address will not be published.